Yemek Menüsü

“Sağlıklı ve dengeli beslenmek, her yaş döneminde olduğu gibi özellikle çocuk gelişimi için oldukça önemli. Çünkü çocuklarda dengeli beslenme, sadece fiziksel değil zihinsel gelişimi de etkiler. Çocuklarda beslenme alışkanlıkları ve beslenme eğitimi büyük önem taşır. Daha ilk yaşlarından itibaren kazandırılan doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile çocuklar daha sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşama adım atabilirler. Yoğurdumuzu kendimiz mayalarız, günlük taze süt kullanırız, Konservelerimizi ve Reçellerimizi okulumuzda yaparız. Paketli ve dondurulmuş yiyecekler kullanmayız.

Yeterli ve dengeli beslenmede önemli olan çocuğunuzu fazla miktarda değil, doğru besinlerle dengeli beslemektir. Çocuklarda doğru beslenme nasıl olmalıdır? Bunun cevabı çocuk beslenmesi için temel oluşturur. Çocuğunuzun öğünlerinin 4 temel besin grubunun dengesinden oluşması çok önemlidir:

 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Meyve ve sebzeler
 • Tahıl grubu
 • Bu besin grupları çocuklarda dengeli beslenmeyi sağlar, büyümeyi olumlu etkiler.
 • Çocuklarda dengeli beslenme ile sağlıklı büyüme gelişimi arasındaki ilişkiyi hep akılda tutmak gerekir. Çünkü, boy uzaması ve kilo artışı olarak fark edilen büyüme, ancak dengeli ve sağlıklı beslenme ile sağlanabilir. Çocuğunuzun düzenli olarak boyunun uzaması ya da kilo alması, onun yeterli ve dengeli beslendiğini gösterir. Aynı zamanda fiziksel ve zihinsel olarak gelişip büyüdüğüne de işaret eder. Bu nedenle çocuğunuzun boy kilo takibini bizler sizin adınıza okula başladığı andan itibaren yapıyoruz.”

  Cihangir Anaokulu

  Mutlu Gelecekler!

  Daha Fazla Bilgi Al
  Cihangir Anaokulu

  Sizi Bekliyoruz!

  Pazartesi – Cuma :


  09:00 / 17:00